fbpx

קורס הערבית שמקנה לך יכולת בסיסית לנהל שיחה בערבית מדוברת תוך פחות מחודש.

בעבר השפה הערבית נחשבה שולית ולא הייתה נפוצה במרחב הישראלי, כיום השפה תופסת הרבה מקום מסיבות רבות ומגוונות. החל ב"הסכמי אברהם" אשר פתחו שווקים חדשים בעולם העסקי ובכלל, דרך עלייתן לכותרות של סדרות כגון "פאודה" וכדומה, דרך מפגש עם אוכלוסיה ערבית כמעט בכל מקום, מהרוקח בבית המרקחת, הפזיותרפיסת, האחות, דרך קבלן השיפוצים ועד המוכר בקניון.

סיבות אלו מעלות את הצורך בלימוד השפה הערבית ללא הבדל בתפיסת העולם או העמדה הפוליטית. ועדיין, למרבה הצער, הרוב הגדול של הישראלים לא יודע  כיצד להתנהל מול האוכלוסיה הערבית.

יש לציין שאפילו מערכת החינוך שמקדישה שעות ללימוד השפה הערבית מצליחה להכשל שוב ושוב בהקניית שפה רלוונטית לאור העובדה שהיא מתמקדת בשפה הספרותית שאינה רלוונטית לחיי היום יום ולא מאפשרת לבני הנוער להינות מהלימוד של השפה.

במקום זה נכנסה מכללת מדוברת ופיתחה שיטה על מנת להקנות לתלמידים באופן פשוט ומהיר את הבסיס והיכולת ללמוד ערבית מדוברת. חיים מלכה מנכ"ל מדוברת מכללה לשפה ותרבות ערבית טוען כי באמת כל אחד יכול, ודאי אנחנו דוברי העברית.

חיים, מאיפה הערבית שלך?

אני גדלתי בבית של אמא מצריה ואבא מרוקאי, והתרבות הערבית לא היתה לגמרי זרה אצלינו, אבל חוץ מכמה מילים שמוכרות לכולם, לא ידעתי לדבר בערבית כלל .

את השפה למדתי במהלך שירותי במערכת הבטחון, עברנו הכשרה ארוכה ויסודית המקנה את השפה הערבית לצד הברכות והנימוסין, הפתגמים ושפת הגוף ועוד. הערבית הפכה להיות לי ולכל חבריי למחזור, לשפת אם. ככל שצללתי פנימה אל תוך השפה גיליתי עולם מרתק ופשוט התאהבתי.

אז למה בחרת ללמד ערבית ?

תראה, אנחנו חיים בלב המזרח התיכון, בתוך מדינה שגם בעצמה מאגדת  כל כך הרבה דוברי ערבית – ערבים מוסלמים ובדויים, דרוזים ונוצרים, ואין  לנו שום יכולת לתקשר איתם, אם הם לא מאמצים את התרבות והשפה שלנו. זה פשוט לא נכון התנהלותית, הישרדותית, מעשית… אנחנו בטוחים שאנחנו אירופאים ארוויזיון, גביע אירופה… אבל אנחנו מזרח תיכוניים בלי טיפת הבנה  ותקשורת עם… המזרח התיכון.

אוקיי, אז בשביל לפוצץ את ה"בועה" הקמת את מכללת מדוברת?

כן, לגמרי. כבר ב -2015 ראיתי עד כמה הדבר נחוץ, ועד כמה אנשים  באמת רוצים לדעת את השפה. ואני מדבר על אנשים מכל הגוונים, העדות, הגילאים, מתנחלים מהשומרון ופנסיונרים מרעננה, מהימין ומהשמאל מזרחיים ואשכנזים, כולם רצו לדעת לדבר ולהבין ערבית. לא תאמין אבל בין אלפי הבוגרים שלנו יש גם כמה ערבים שבאו ללמוד, משום שהערבית שלהם  "החלידה" כי הם דיברו רק עברית.

כשאני מסתכל אחורה, מצד אחד אני ממש גאה בנו ובאלפי הבוגרים שלנו שהיום מתנהלים בבטחון ונהנים מהסקיל המדהים והחשוב הזה- ידיעת השפה והתרבות הערבית. מצד שני, אני יודע כמה אנשים רוצים להחזיק ביכולת הזאת אבל אין להם משאבים של זמן או תקציב ללמידת השפה, למרות שהם  ממש היו רוצים. ולכן עמלנו על קורס דיגיטלי סופר איכותי  ומרוכז, שבנוי מ-33 שיעורים קצרים, שמקנה את כל הבסיס לדיבור והבנה של השפה הערבית, בלי לצאת מהבית ובמחיר השקה מיוחד, שבאמת שווה לכל כיס.

33 שיעורים קצרים ואתה לומד שפה חדשה.  זה נשמע לא כל כך אמין…

אני יודע, אני יודע, אבל זאת האמת, השיטה שלנו נשענת על השיטה הנלמדת במערכת הביטחון, שהיא הבית ספר הטוב בעולם ללימוד ערבית.

כמובן שבלימוד שפה ממיכים ללמוד כל הזמן, גם אני עדיין לומד כי שפה מדוברת זה דבר "נושם" אבל ברגע שלומדים את הבסיס טוב אפשר להתחיל לרוץ ולהתקדם. זו שיטה שמייצרת תוצאות.

אוקיי, פרקטית, מה מייחד את שיטת הלימוד הזאת?

אני חושב שאחד המרכיבים העיקריים של  השיטה הוא הבניית הכללים של השפה בצורה שיטתית, מאוד מאוד בהירה, ולא מבלבלת, ולאחר מכן,יציקת הפרטים לתוך הקונסטרוקציה, כך שכל פרט ירגיש נכון ובמקום, וכמובן, בכל צעד ישר לתרגל, לבניית הבטחון. חשוב להבין, את הבסיס הזה בונים תוך תקופה של כחודש.
כל אחד והקצב שלו, אבל השידרוג של השפה קורה כל הזמן. עם דפי התרגול שמקבלים, ועם קבוצת הווטסאפ בה לומדים  מילה ליום עם ההקשר במשפט, כך שכל הזמן משתדרגים ביכולת, אבל הבסיס שלומדים בשיעורים של הקורס  הוא היסוד שעליו בנוי כל הבניין. השיעורים האלה זמינים כל הזמן, כך שאפשר לחזור אליהם שוב ושוב, עד שמרגישים שליטה על החומר.

חשוב לציין שהקורס מרוכז אך ורק בבניית היכולת לדבר ולהבין ערבית, לא בקריאה וכתיבה, ולכן אנחנו לא נלמד בקורס קריאה וכתיבה בערבית אלא את הכל נלמד בתעתיק עברי.

יש דרך להתנסות בקורס לפני שנרשמים?

אכן יש!

אפשר לצפות בשיעור הראשון בחינם.

גם אחרי שנרשמים, אם מרגישים, שזה לא מה שחשבתם שזה, אז נחזיר את כספכם תוך 7 ימים מיום הרכישה ללא כל תנאי.

להצצה בשיעור הראשון של הקורס אונליין לחצו כאן > 

דילוג לתוכן